Polyesterove desky | Plexisklo | Zenit

Polyesterové desky Vivak a Axpet

AXPET
VIVAK

Rozdíl mezi tabulemi VIVAK a AXPET

Tabule VIVAK se vyrábí z materiálu PET-G. Nabízejí mimořádné tepelně tvářecí možnosti a zůstávají průhledné i při zahřátí.
Desky AXPET jsou vyráběny ze suroviny A-PET. Pokud se deska zahřeje nad teplotu 120oC, vykazujev důsledku krystalizace zbarvení do běla. Tyto desky mají vynikající chemickou odolnost a stálou pevnost.

  • Průhlednost - Tabule VIVAK a AXPET mají světelnou propustnost do 90% při dokonalé optické kvalitě a vysokém povrchovém lesku.
  • Rázuvzdornost -  Tabule VIVAK a AXPET se vyznačují extrémní rázovou pevností a to i při teplotách pod bodem mrazu. Tato vlastnost umožňuje vedle konvenčních obráběcích postupů jako je řezání, vrtání, broušení a stříhání rovněž ražení, obrážení, děrování, ohýbání za studena, lisování, nýtování apod. Vysoká rázová pevnost zaručuje navíc zmenšení možných ztrát poškozením hotových výrobků při transportu.
  • Hygienická přípustnost -  Průhledné tabule VIVAK a AXPET jsou vyráběny ze surovin vhodných pro styk s potravinami. Vyhovují předpisům Správy pro kontrolu potravin a léčiv a direktivám Evropské komise. Tabule mohou být sterilizovány pomocí ethylenoxidu nebo záření gama. Je třeba vzít na vědomí, že UV stabilizované tabule a některé barevné typy jmenovaným předpisům ne vždy plně vyhovují.
  • Tepelné tvarování -  Tabule VIVAK vykazují mimořádné tepelně tvářecí vlastnosti. Vynikající kluznost a kvalitní detailně tvarová reprodukovatelnost umožní tvarování tabulí VIVAK při nízkých teplotách bez předsoušení. Z porovnání s jinými transparentními materiály vyplývá mnohdy možnost redukce tloušťky při stejném účelu použití. Desky AXPET lze snadno ohýbat za studena. Tepelné tvarování je obtížné, neboť zahřátí může vést k rekrystalizaci a zbělení materiálu.
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům -  VIVAK-UV je první UV stabilizovaná polyesterová deska na světě. K dispozici jsou nyní rovněž desky AXPET-UV. Rozsáhlé povětrnostní desky potvrdily vynikající odolnost těchto výrobků vůči vlivům počasí. Desky VIVAK-UV a AXPET-UV nežloutnou a zachovávají si své mechanické vlastnosti. Desky AXPET ve standardním provedení bez UV ochrany vykazují velmi dobrou barevnou stálost i při dlouhodobém vystavení UV záření a nasazení ve venkovním prostředí.
  • Dekorace -  Na tabule VIVAK a AXPET lze aplikovat sítotisk při použití tiskařské barvy kompatibilní s termoplastickými polyestery. Dobré výsledky lze docílit i laminováním vinylovým filmem.
  • Chemická odolnost -  Desky AXPET překonávají svou vynikající chemickou odolností akrylátové a polykarbonátové výrobky. Rovněž desky VIVAK vykazují dobrou chemickou odolnost.
  • Zpracování -  Polyesterové desky mohou být řezány, vrtány a frézovány standardními nástroji k opracování kovů a plastů. Desky AXPET se dají řezat a ohýbat jako karton.